O nás

O KK RACE

Jsme organizační tým, který se zabýva organizováním závodů v herní sérii Gran Turismo. Organizujeme v spolupráci s Autoklubem ČR národní šampionát v herním titulu Gran Turismo. Mimo to najdete u nás naše vlastní šampionáty. Pod značku KK RACE taky patří simracingový tým KKR.

 

HISTORIE KK RACE

 

Byl pozdní večer první Máj…….Bylo nebylo….Za devatero horami a devatero…..tak takto to nezačalo.

Historie klubu KK RACE je velmi mladá,ale i tak je třeba si říct jak to celé vlastně začalo.

 

 

MYŠLENKA!

Byl Leden roku 2018, za stolem seděl zakladatel Lukáš Procházka a přemýšlel jak vytvořit největší a nejkvalitnější komunitu jezdců simulátoru Gran Turismo Sport. Něco co by bylo naprosto odlišné a fenomenální oproti jiným klubům, kteří se tímto simulátorem zabývaly, ale ne tak jak by si zrovna on sám přál….přišel nápad, je třeba založit něco co bude fungovat a ne jen chvíli.

Jeden Klik a bylo to...

Po nastřádání všech možných aspektů, postřehů a sestavení celé vize byl ke spuštění jeden krok. Asi už není zásadní, že bylo cca 17h odpoledne, počasí bylo tzv. déšť a v jedné minutě byl vytvořena komunita, která původně začala pod jménem K&K Karlos Race. Ptáte se proč Karlos? Při spuštěni komunity stál v pozadí jeden člověk, který si s Lukášem x let říkal Karlík a Karlík….a výsledek byl přenesen i do názvu. Klub byl spuštěn.

Změna na KK RACE aneb jeden Brunn bylo bum

Jelikož se komunita rozjela přesně tak jak bylo plánováno a nastal čas kdy přicházeli jezdci ze všech koutů ČR a SK, tak si vše vyžadovalo preciznost a hlavně 100% přístup pro koncové piloty, kteří si zasloužili již od začátku ty nejlepší a dobře zpracované závody. V té chvíli však došlo k odpojení v pozadí stojícího Karlíka II a Luky na vše zůstal absolutně sám. Netrvalo však dlouho a celý projekt se zalíbil nějakému Jiřímu Kujalovi, který svým způsobem vlastním (energie a nadšenost) nastínil za jakých podmínek by mohl přispívat do krásně rozjeté komunity a jeho nápady a přístup byl přesně ten, který klub potřeboval. Jeden z prvních impulsů byla i změna názvu na KK RACE. Zvěsti říkali zda to není Karlík a Kujal Race, ale není tomu tak. KK RACE je prostě název, který už není zkrácenou verzí něčeho ,ale jeho síla je již znát velmi dobře.

Posila jako hrom a navíc 2x – poklady sim scený ČR a SK

Prvním šampionátem, který KK RACE spustilo byl KK CUP a již při jeho průběhu bylo jasné, že pokud budeme chtít pro jezdce zvednout laťku na vyšší úroveň, bude potřeba sehnat nové členy do organizace a to ne ledajaké. Lukáš i Jirka pravidelně pracovali s verzí, že stejně jako v jiných soutěžích či klubech je třeba mít ty nejlepší, tak stejně tak to byl i náš cíl v KK RACE. Do hledáčku se dostali dvě jména, o která se velmi usilovalo je získat do našeho organizačního teamu a až se stalo, tak to bylo to jako najít poklad. Po delších jednání a testech možností spolupráce tak přijali místa v organizaci zkušení borci, kteří na scéně sim-racingu působí již skoro desítku let. David Buček a Petr Bombara. KK RACE začalo mít důležitou sílu a hlavně pořádání zábavy se změnilo na úplně jinou úroveň a to díky zkušenostem, které David a Petr do klubu přinesli.

Sudá a lichá není to samé

Říká se, že když potřebujete něco odhlasovat, tak když vás je sudý počet, tak to nemusí občas dopadnout dobře. Situace takové skutečně nastaly ve chvíli, kdy závody a šampionáty byly na vysoké úrovni a občas to při rozhodování zaskřípalo a nebylo možné se tak dále dobře rozvíjet a zvedat laťku pro jezdce z ČR a SK výše. Organizace již ve složení LP, JK, DB a PB potřebovala novou zapálenou krev a ideálně zastoupení z SK. Sledovat zapálenost tohoto borce, který po diskuzích a vzájemných dohodách už tak pro KK RACE dělal neskutečnou práci nejen při přípravě grafiky ale i jako poradce při řešení incidentů byla neskutečná. Člověk s velkým srdcem a velkou odhodlaností s chutí dělat pro piloty jen to nejlepší v duchu fair play byl Juraj Čičo, který nabídku rozšířit organizaci bez váhání přijal.

Kvalita do organizace je vždy třeba

Čas šel dál a po všech úspěšných šampionátech bylo třeba si říct a vyhodnotit co je a není špatně, stál v pozadí jeden muž, který byť nebyl součástí organizace, tak pro ni odváděl sám od sebe a od srdce něco neskutečného. Byla jen otázkou času zda přijme být součástí celého projektu a bude tak dalším, který ne rozšíří,ale posílí už tak dobře fungující organizační tým. Jednoznačné ANO všech stávajících členů vyvolalo otázku na kterou i sám PAN fotograf odpověděl …cituji ,, tohle snad ani nejde odmítnout ´´ ANO.
Nově tak těsně před spuštěním nového webu posílil další skvělý borec Pavel Švejda organizaci KK RACE. Jeho práce v podobě fotek po každém závodě a to v kvalitě která se označuje jako profesionální je neskutečným přínosem pro všechny, které to prostě v KK RACE baví.

Zpět k lichému počtu

Kdo by byl řekl, že tichý nenápadný, ale přitom velmi zkušený, odhodlaný a pracovitý Gagne bude mít chuť přispět a připojit se do vedení klubu. Nejen že se jako jezdec posunul z konce startovních roštů na přední místa, ale ve chvíli kdy dokončil svůj první žurnalistický článek bylo jasné, že do party a licheho počtu je ten pravý. Vedení tak přijalo a do dalších let posílilo u dalšího super borce …Jan Navrátil.

KK děkuje

Nikdy nezapomenu na ten první deštivý den a pomyslný obyčejný klik ,, založit komunitu´´. Vždy jsem si přál dělat pro lidi to co je baví a to s lidmi, kteří skutečně svému řemeslu kolem sim-racingu rozumí a dají pro ostatní do toho vše ze svého volného času. KK RACE je nyní ve složení v organizaci takovém, že pokud jste doposud bavili,tak se máte teprve na co těšit. Budeme tu pro vás tak dlouho dokud vám budeme chutnat a věřím že naše složení vždy pro vás piloty namýchá takový koktejl zábavy, že si ji užijete na maximum. Naše komunita bude vždy vystupovat v duchu FAIR PLAY nejen na trati,ale i mimo ní. Musím nyní na závěr vzpomenut jednu velmi příjemnou část z působení KK a to byl první sraz KK RACE….tolik super lidí vidět pohromadě bylo něco neskutečného. KK RACE bude i v tomto ohledu nadále pokračovat a to tak, že se vždy budeme chtít s vámi jezdci minimálně jednou za rok sejít osobně abychom si zase ukázali, že KK RACE není jen o nás v organizaci,ale hlavně o vás pilotech…super lidech, kteří si na scéně sim-racingu Gran Turismo Sport zaslouží to nejlepší.

 

Kontaktní e-mail:  info@kkrace.cz

 

Tým KK RACE 

Lukáš Procházka - KKR_Luky—Walker - majitel KK RACE a komentátor 

Petr Bombara - KK_FABIARSTDI - komentáror

Pavel Švejda - svejdik70 - fotograf, řešení závodních incidentů