Pod lampou KK Race - #12 KK_Mareček7

Po kratšej pauze ďalší diel seriálu pod Lampou. V poslednej dobe vďaka seriálu Ferrari Corse Virtuali veľmi omielané meno - Marek Chalupa dorazil do našej redakcie pokecať a priblížiť Vám trochu jazdca s nickom Mareček7. Jeden z mladších jazdcov (ročník 1993) ovládol naposledy La Ferrari na okruhu Monza.

Ahoj Máro, vítam Ťa v sekcii pod Lampou! Poznáme sa už nejaký ten piatok a holdovali sme spolu skôr športovým hrám. Čo Ťa viedlo k vstupu na dráhu simracingu?

Ahoj Honzo! Je to jak říkáš, v minulosti jsem se věnoval spíš sportovním hram, ale závodní hry mě vždy bavili. A jelikož šli sportovní hry od EA do kopru vydal jsem se tímto směrem. Našel jsem si na FB stránku Pitlane, kde jsem viděl  šampionát GTS Masters. A pak už další krok byl KK Race.

Na GTS Masters si pamätám, bol to aj môj vstupný šampionát. Pár kôl si sa trápil s Renaultom GT3. Keď porovnáš Marečka7 z GTS Masters a Marečka7 z Ferrari Corse Virtuali, aké najväčšie zmeny na sebe pozoruješ?

Ach Renault :) Ano to bylo trápení. Když bych měl porovnat sebe v téchto obdobích tak jsem se posunul v rychlosti, vyrovnanosti výkonu a taky v ohleduplnosti na trati. Začínal jsem na ovladači a často přicházely chyby a ťukance. KK Race mě natolik chytlo, že jsem se rozhodl věnovat závodum naplno a koupit volant. Perfektní parta lidí , kde pozávodíme, pokecáme a vždy si pomůžeme i když jsme rivalové na trati. A samozřejme sraz v Ostrovačicích, kde jsme se setkali osobne a to vždy hodně zlepší. Je lepší poznat lidi osobně a k nickům si přiřadit tváře. 

Presne tak! Na KK Race si vstúpil do šampionátu Super GT. Ako spomínaš na tvoje začiatky na KK Race?

Do Super GT jsem se dostal jako náhradník do týmu Juraje Čiča. V tomto seriálu jsem neměl vůbec startovat, takže i pro mě byl můj start překvapením. Premiéra mi celkem vyšla, Juraj byl hodné spokojený a to mě potěšilo. Celkově to bylo v týmu ENEOS super, všichni se mi věnovali, a radili jak jezdit různé zatáčky. Prostě ohromná škola. Rád bych i touto cestou znova poděkoval Jokikovi a Jurajovi za jejich rady a pomoc, díky tomu jsem zůstal na KK Race. A pak už zůstat bylo lehké, protože KK Race nemá obdoby i co se týče spolupráce mezi jezdci , jiné skupiny mi přijdou hlavně o nahánéní ega.

Od tejto doby si ako píšeš stálym jazdcom na KK Race. Zúčastnil si sa viacero šampionátov. Ktorý z nich je pre teba ten najlepší a najviac si si ho užil?

Neodovolím si říct že některý šampionát byl nejlepší, to ani nejde. Všechny šampionáty tvořené admin teamem jsou absolutně na vysoké úrovni. Trošku bližší mi byl formát GrST, neboli souboj týmů se skvělou atmosférou uvnitř týmů. A pak jezdí se tam GR3ky které mám hodně rád a i v reálu sleduju Blancpain sérii. Momentálně jezdíme Ferrari Corse Virtuali který je taky speciální, jen podle mě má trošku nešťastné pravidla startovní pozice bez kvalifikace. Se vším respektem k Nolimitovi, pole position je tu ohromná výhoda. Dalším aspektem je fenomenální Jirka Kujal, kterého by jsem ihned vyměnil do Sportu TV za Tomáše Richtera :).

Okrem Gran Turisma si bol vidieť aj v F1 2019. Aký šampionát si jazdil a aké vysledky si mal? Keď porovnáš obe hry čo by si napríklad preniesol do Gran Turisma?

Formule jezdím, protože jsem zarytý fanoušek a to hlavně značky Ferrari. Takže samozřejmě nejezdím za nic jiného :) Šampionát jezdím na Czech Racing League , ale když to porovnám s KK Race tak je to néco uplně jiného a to v horším smyslu. S KK Race se to nedá absolutně srovnávat a proto zvažuji svoje další pôsobení na CRL. Co se týče dobrých věcí z F1 tak určitě bych převzal penalizace, protože to je obrovská slabina v GTS. Potom určitě aby hra hlídala strategie jako v F1, to je paráda používat víc směsí. Dále určitě možnost komunikovat s boxama, v F1 si zavolám do boxů a zahlásí mi jakou strategii jede jezdec za mnou nebo předemnou, v streamech na KK Race se to dokonce tají a neni to zobrazeno, přitom si nemyslím že by na tom mělo být něco tajné. A poslední zlepšení bych uvítal rozšíření Lobby na 30 lidí + Jirka :)

Rok 2020 znamená veľký skok, na rad príde PS5. Plánuješ prechod na novú techniku? 

Jelikož plánují s přítelkyní bydlení, tak velká část rozpočtu půjde právě tam. Možná tím pádem na chvilku zmizím z tratí KK Race. Ale hned jak to bude možné plánuju přechod na PS5 a doufám že můj volant bude mít podporu :)

Dúfame, že ti to vyjde a nezmizneš z tratí KK Race. Písal si ako si veľký fanúšik Ferrari. Mal si už tu česť navštíviť podnik F1 naživo?

Taky doufám, že tu budu moci zůstat a jezdit v této skvělé komunitě. Co se týče F1, bohužel jsem ještě závod nenavštívil a letos když jsme to měli v plánu tak kvůli coronaviru závod zrušily. Takže kdoví jestli se mi to v brzké době povede a závod navštívim. Každopádně jsem aspoň viděl a hlavně slyšel starší motonoposty s V10 a V8 motory a to bylobrovský zážitek. Dnešní monoposty jsou právě o ten zvukový projev ošizeny.

Čo si myslíš o momentálnom prestupovom kolotoči a hlavne príchode Carlosa Sainza do Ferrari?

Celkem zajímavě se to rozběhlo, uvidíme či dostane Vettel nékde sedačku a nebo či se vráti Alonso. Co se týče Sainze, myslím že se do Ferrari moc nehodí, radši bych tam viděl Ricciarda. Každopádně u tohochápu, že by nekývl na místo dvojky. Sainz podle mého bude ve Ferrari dělat dvojku Leclercovi, podobně jako Bottas v Mercedesu.

S tým Ricciardom sa zhodneme. Naspäť k virtuálu. Momentálne ako bolo už spomenuté jazdíš v seriáli KK Ferrari Corse Virtuali a posledný pretek sa ti podarilo vyhrať. Celkovo sa driapeš od prvých kôl hore. S akými ambíciami si vstupoval do šampionátu, aké ambície máš teraz a hlavne čo stojí za zlepšenými výsledkami?

Ano podařilo se mi zvítězit a jelikož to bylo moje první vítězství na KK Race tak jsem si ho hodně užil. Řeknu to otevřeně, do tohoto šampionátu se mi moc nechtělo, nakonec jsem se odhodlal že to testnu a je to fakt zábava. I když bych osobně dal pár změn, třeba na některé auta jiné gumy než ST.  Ze začátku jsem měl ambice udržení v Lobby 1,no s jídlem roste chuť a pokukuju po 3 místé celkově. Ale na Juraje je to obrovský bodový rozdíl a Jirka Navrátilík (milanekh) a Zdeněk Vortel (čertzdeny) jsou taky předemnou. A jelikož jsou všichni hodně kvalitní jezdci, neočekávam že by mi to ulehčili. Za lepšími výsledky stojí spíš že mi sedlo auto, trénuji stejně jako dřív.

Ďakujeme za super rozhovor a prajeme ti len veľa šťastných virtuálnych kilometrov nielen na KK Race
Taky děkuji a to nejen za rozhovor ale hlavně celému admin teamu za to co pro nás připravujete. Jsem rád že jsem součástí této skvělé komunity. Přeji všem pěkné závody a hodně zábavy na KK RACE

 

 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.