Pod lampou KK Race - #20 KK_Luky--Walker

Okrúhly dvadsiaty diel Pod Lampou prináša rozhovor s človekom bez ktorého by KK Race nevzniklo. Stratég, lišiak, Kim, komik, komentátor,admin. Muž obsadený vo viac rolách v stroji menom KK Race.
Lukáš Procházka, ročník narodenia 1981 alias KK_Luky--Walker :

Ahoj Luky, úvod bude patriť tebe a tvojej histórii. Ako si sa dostal k pretekárskym hrám? Hrával si aj iné simracingove hry? A prečo si skončil u Gran Turista a aké diely máš za sebou?

Ahoj Jendo. V první řádě ti chci poděkovat za pozvání k rozhovoru a pozdravit čtenáře ahoj. Je to celkem jednoduché. Mám PS od první generace...dokonce už od doby kdy byl uveden na trh. S ježděním jsem začal od GT2,která měla v GT ikonickou již v dnešní době hudbu či Rally Colin McRae nebo NSF Most Wanted :). Nejvíce jsem jezdil Rally a to hru WRC. Na kterých generacích PS či kolikáte díly to všechno byly už nevím....dlouhá doba a hodně a hodně km na závodních tratích. Pak přišlo GTS...nějak se o tom psalo...kamarád mi o tom řekl a už jsem zkoušel a zkouším až dodnes.

Aký výsledok ktorý si zajazdil počas tvojho pôsobenia v simracingu si najviac ceníš a prečo?

Určitě všechny výsledky jsem dosáhnul až v závodech GTS. Tím pádem si vážím určitě postup do finále prvního MČR v GTS. Nicméně já si cením každého dobrého umístění v jakémkoli závodě. Samořejmě bedna po závodě je bedna po závodě, ale není to vždy jen o ní. Závodění je i o dobrých soubojích a kvalitních závodech....i to pak může být ten dobrý výsledek jiná pozice než stat na konci na bedně.

Máš na trati rivala, alebo rivalov, ktorých keď vidíš máš motiváciu navyše?

Tak určitě :)  Kdybych se rozpovídal - ale já to zkrátím,tak mám na trati rivalitu či zvýšenou motivaci asi ke všem. Neřeším kdo jak byl rychlý minule, ale kdo se jak připravil. Nikdy nevyrážím na trat s tím, že když vidím pomalejší jezdce ( pocitově ), že je nerespektuju či odmítnu připustit, že se na závod připravili dobře. Každy dokáže soupeřit se všemi a k tomu je třeba motivace a respekt. Jinak kdybych měl být konkretní,tak mi naskakují jména jako Pavel Švejda (svejdik70) ,Juraj (CICO133) ,Mareček či Vozembouch nebo ty Honzo :)

Si jedným zo zakladateľom KK Race. Čo ťa k tomuto kroku viedlo?

Když už jsem jezdil GTS online, tak jsem si všímal počtu českých a slovenských jezdců v Lobby a napadlo mě to sjednotit. Přišel jsem z práce, udělal FB stránku KK RACE a dnes už je to na historickou kroniku :). KK už dnes není jen o tom, že si zapnu lobby,ale je to skutečné poctivé a troufám si říct nejlepší zázemí pro Gran Turismo v ČR/SK na PS. 

Skupina KK Race za čas svojej existencie usporiadala množstvo šampionátov a ty si bol pri všetkých. Ktorý z šampionátov bol tebe najbližší a prečo?

Zajímává otázka ...skoro na tělo :) Važím si každého šampionátu, které KK RACE pořádalo. Samozřejmě přiznávam, že mě vždy potěší ohlas či pozitivní zpětná vazba od účastníků na šampionáty, které navrhnu sám a po drobných úprávách v admin teamu jdou ven. Pokud bych se ted na to podíval však očima jezdce,tak rozhodně Porsche SuperCup, SUPER GT 08 a Ferrari. Mám také velmi oblíbený GrST,ale vadí mi už 4x ta bramborová medaile,tak se o něm nerad bavím :)

KK Race v spolupráci s Autoklubom ČR a ALL4sim usporiadali MČR v GTS. Je to pre teba vrchol čo môže KK Race dokázať, alebo máš nejaký sen kam to ešte posunúť?

Tak určitě  :)  Rozhodně je to vrchol KK RACE spolupracovat na největším projektu v ČR s GTS. Když se nám povedlo na všem dohodnout, tak jsem to i několikrát vyslovil, že je to pro KK RACE asi to nejlepší co dokázalo. Samozřejmě mám v hlavě další mety či překvapení,ale ty si nechám pro sebe. Rozhodně se mají jezdci GTS na co těšit. 

Bol si hlavným spojom medzi Autoklubom a KK Race k MČR. Ako vlastne vznikal tento projekt? Ak môžes niečo prezradiť.

To víte, že Vám prozradím :)...ted vážně, já bych rád řekl vše jak přesně bylo, ale to by byl hodně dlouhý příběh. Povíme si to celé na sraze, který určitě bude. V KK RACE (adminaci) se s klukama bavilo na téma spolupráce s AČR. Ono za to můžeš vlastně ty Honzo, když jsi přišel s tím , že si oslovil Filipa Mareše a on souhlasil a nabídl se k pomoci při dohodnutí spolupráce s Autoklubem ČR . No a už to jelo......dal jsi mi kontakt,já dostal další tři. Po prezentaci KK u AČR mi volal Martin z ALL4SIM , že mluvil s autoklubem a najednou to celé zapadlo. Myslím, že ta komplexní spolupráce mezi AČR,KK a ALL4SIM je perfektní a veřím, že budou i další ročníky už jen přibývat.

Sám v šampionáte po úspešnej kvalifikácii pôsobíš. A v poslednom preteku si postúpil aj do finále. Ako vyzeralo semifinále z tvojej strany?

Velmi sem si cenil už postupu do semfinálové 28. Beru to za velký úspěch při tak obrovské konkurenci...přes 250 kvalifikačních časů je pěkná porce. Samotné semifinále jsem hodně kalkuloval. Cílem bylo postoupit do Prahy mezi TOP 20 a bylo mi jedno asi jak. V závodech sem chtěl být vždy v TOP 10.Do poloviny turnaje se postup jasně blížil a panovala obecně spokojenost, ale od druhé poloviny MČR mi okolnosti během šamiponátu moc nepomáhaly a na konci to bylo o prsa. Rozhodovalo se nakonec až posledním závodě a jsem velmi rád, že jsem přímý souboj o postup dotáhnul do úspěšného konce.

Máš prehľad o pilotoch jazdiacich v MČR. Je niekto kto ťa prekvapil a naopak niekto od koho si toho čakal viac?

Mně to nedá :) Sleduju pozorně souboje, techniky, časy všech účastníků. V MČR se objevilo pár jezdců,které sem ani neznal a velmi mě překvapili. Například Aja Speed. Mladej kluk co roste závod od závodu. Sice v posledním závodě ukončil postupové naděje Flynovi ( veřím že nechtěně ),ale jinak je to mega talent. Také mě překvapil Juraj Číčo,jak sázel v naší skupině TOP5 jednu za druhou. Nicméně bych chtěl ale i zmínit jezdce,kteří nemohli MČR jet a rozhodně by do výsledků promluvili - to je například Bális. Také existuje jezdec,který do semifinále postoupil přes Q a to jednoznačně,ale díky okolnostem start musel odmítnout  - KK_Petepoty. Oba zmínění by rozhodně měli co ve výsledcích říct. Hodně se toto opomenulo a sem rád, že jsem to mohl zmínit.

Tvoj tip na majstra MČR?

Težká otázka. V  zákulisí se hodně diskutuje o souboji mezi Derekem a Nickem. Já si to ale nemyslím. Bude záležet na trati,voze či délce na přípravu. Můj tip je NoLimit - má motivaci a dokáže se v krátké době rychle přizpůsobit vozu a trati.  Celkově si myslím že to bude 1.NoLimit, 2. Nick, 3. Derek nebo Jigga (na túto odpoveď som čakal veľmi dlho, Luky premýšlal a premýšlal :) )

Sme na štarte novej sezóny na KK Race. V poslednej dobe si podľahlol mikrofónu a často komentoval preteky. V sezóne 2020/2021 uvidíme Lukyho Walkera na trati alebo za mikrofónom?

Rozhodně nepřecházím jen za mikrofon. Na trati se objevím určitě v blížícím se tradičním GrST4 a určitě i v dalších šampionátech. Mikrofon mě však baví a tak  pro začátek zkusím stylem ,abych jeden šampionát jezdil a druhý komentoval. Chystám již během šampionátu Toyota změny ve vysílání v podobě vylepšeného streamu (KANÁL KK RACE TU)  a těším se až k nim dojde. Věřím, že od druhé poloviny šampionátu bude již vše plně v provozu a pro díváky atraktivní vysílání. My jsme se na tom dohodli i s Jirkou,který nemůže komentovat vše. 

Čaká nás viacero šampionátov v sezóne 2021. Skús ich popísať a priblížiť na čo sa jazdci môžu tešiť v novej sezóne?

Teď nám bude startovat Toyota Challenge Series, v dohlednu je GrST4. Dále se ukáže DK II, Battle turnaje či KK GP IV. Prostor dostanou speciální závody,které budou vždy rozděleny pro podobně výkonnostní jezdce či Šampionát nejlepších. V plánu je toho skutečně dost.....je na co se těšit.

Do GRST nastupuješ aj so svojim teamom KKM. Aké zmeny sa udiali vo vašom teame a aké máte ambície do GrST 4?

Pokud budu brát KKM Warriors , tak už nechci bramborovou placku. Ambice jsou tedy konečně urvat placku. Bohužel to pro nás bude težké, jelikož došlo na přestupy v týmech či na posun ve výkonosti u jezdců. Uděláme však jako vždy vše pro to, aby jsme tu bednu získali. KKM Warriors zustali ve složení Já, Čertzdeny, SLOVAN22 a věřím, že budeme hodně silní. ZA KKM Riders jde říct jedno....eso odešlo eso přišlo......Borci jsou sehraní...profíci...není důvod nečekat tah za obhajobou. Jejich současné složení Szabi, Petepoty a Nick je silné nejen na papíře,ale hlavně na trati. 

Všetci čakáme na Gran Turismo 7. Aké zmeny by si si prial v GT7? Čo ti chýba v GTS?

Mluví o tom všichni a tak asi budu opakovat i již řečené. Mně chybí lepší pohled z kokpitu, uzamykatelný kokpit do závodů, proměnlivé počasí či střídat se jako posádka v jednom autě během závodu. Dále velikost lobby by mohla být aspon 20-25. Také mi chybí DTM vozy nebo některé ikonické vozy jako třeba Mercedes 190. Na druhou stranu bude vždy chybět něco – je to normální chtít něco víc či nalézt nedostatky. Neslyšel jsem ještě snad žádný názor na jakoukoli jinou simracing hru,kde bylo řešeno – to nemá chybu. Veřím, že GT7 na PS5 bude velký krok kupředu a že nás všechny čekají ty nejlepší a nejzážitkovější závod na KK RACE.

Honzo – děkuji moc za pozvání, všem přeji hodně úspěchů a na trati či z poza mikrofonu se těším....ahoj...neboli.....Jdeme na to panové....START ZÁVODU

 

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.