Pod lampou KK Race - #6 Okovy24

Dnes sme vyspovedali pilota, ktorý bol súčasťou KK Race, no svoje kroky smeroval do PC simulátorov. Ondřej Kovařčík (ročník 1995) - extraligový hokejista Ocelářov z Třinca, patril k rýchlikom štartového poľa na KK Race. 

Ahoj Ondro, sme radi že si prijal pozvanie na rozhovor do seriálu Pod Lampou. Takže aké boli tvoje začiatky a cesta racing hrami?

Ahoj, díky za pozvání. Začínal jsem na F1 2017 na ovladači. Pak jsem si koupil Logitech G29,dostal se na KK Race a už jsem v tom lítal. Po odchodu z KK Race a přechodu  na PC dnes jezdím iRacing, Asetto Corsa Competizione.

Na KK Race si jazdil na špici poľa. Mal si ihneď dobré výsledky, alebo si si prešiel aj ťažkým začiatkom? Čo bolo podľa teba zlomové v tvojom výsledkovom vývoji?

Dnes si dovolím říct, že jsem ještě dál jak na PS4. Nějaký velký zlom u mě nikdy nenastal, vše bylo postupným vývojem díky tréninku. A k tréninku si pak přidat sebevědomí a víru ve své schopnosti. Pak se člověk zlepšuje a přináší to ovoce.

Spomínaš si ešte ako si sa dostal na KK Race a ktorý šampionát bol pre teba najobľúbenejší?

Na KK jsem vstoupil do šampionátu GrST 2 a na ten mám ty nejlepší vzpomínky.  Tento typ šampionátu se mi moc zamlouval.

Seriálom Grst si započal svoje pôsobenie na KK Race a v GrST 3 aj ukončil. Kam ďalej smerovali tvoje kroky?

Po odchodu z PS4 jsem se zaměřil na iRacing. Sedí mí propracovaný online, téměř pravidelně je co jezdit. A navíc je možnost na trati potkat světové piloty jako Max Verstappen, Lando Norris nebo Bruno Spengler z DTM.

Prejdime do reálneho života, ty si profesionálny hokejista a je známe, že športovci holdujú hrám. Ale narozdieľ od svojich kolegov nehráš športy ale pretekáš. Aký má tvoj koníček odozvu v kabíne a poznáš iného hokejistu so záľubou v simracingu?

V kabině má spousty kluků rádo auta, takže si to přišli ke mně i otestovat. Jeden z nich si dokonce podobné vybavení pořídil. Každopádně neznám nikoho z hokejové scény kdo by se tomu věnoval jako já.

Je známy prípad Ľubomíra Višňovského ktorý si krátil letnú pauzu pretekmi na okruhoch. No v jednom pretekui na Slovakiaringu mal ťažkú nehodu ktorá sa doniesla až šéfom do NHL a Višňa mal z toho problémy- dôvod je zmluva kde majú hokejisti zakázane veľa veci a hlavne pretekanie v autách. Máš niečo podobne v zmluve aj ty, alebo si si už skúsil aj na vlastnú kozu pretekanie mimo virtuálneho kokpitu?

Ano, je to pravda. Tohle mají ve smlouvách skoro všichni, no kdyby se vše z toho strikně dodržovalo tak člověk nesmí ani ven. Hlavní je prostě se nezranit.
Vyzkoušel jsem jen motokáry, jinak nic. V létě bych ale rád na SlovakiaRing.

Každý z nás vie čo sa teraz deje, vírus Covid nám prerušil zamestnania, ty máš dokonca už po sezóne. Ako teraz vyzerá harmonogram profesionálneho športovca a akú časť v tvojom harmonograme má simracing?

No nebojím se přiznat že velkou J. Hraji kolem 4-5 hodin denně. Ale mimo to se samozřejmě individuálne připravuji – běhám a cvičím v domácích podmínkách. Doufám, že se situace brzo uklidní a vrátíme se normálně k hokeji.

To dúfame všetci. Čo znamenal pre teba prechod z GTS a PS4 na PC a iRacing čo sa týka techniky?

Přechod na PC jsem chtěl i díky DD volantu. Chvilku po přechodu z PS4 jsem používal vybavení z PS4, ale pak přišel DD volant, pedály Heusinkveld a utlrawide monitor a jsem naprosto spokojený.

Na PS4 si disponoval Fanatecom, teraz používaš DD volant, ktorý nemá na PS4 podporu, ale PS5 by to mohla zmeniť. Aký je z tvojho pohľadu medzi týmito volantami rozdiel?

Po Fanatecu jsem koupil Simucube 2 PRO tedy DD volant a ten rozdíl je obrovský. Informace od volantu jdou okamžitě, žádný řemen nebo dokonce zuby. Detaily a rychlosti reakce jsou úplně jinde.

Ďakujem za vysvetlenie, týmto sme prišli do finále. Ďakujem za tvoj čas a prajem ti mnoho úspechov na PC scéne aj na ľade.

Díky taky. A všem na KK přeji mnoho úspěchů a dalších skvělých šampionátů a plno nových a slušných jezců.

Komentáře

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.