Vianočné preteky 2020 na KK RACE

KK CHRISTMAS RACE 2020

Aj keď hlavné šampionáty na KK Race majú počas vianočných sviatkov pauzu, ako vždy sme si pre Vás pripravili viacero vianočných večerov. Tento rok bol výnimočný aj tým, že sa v pretekoch vďaka partnerom Liqui Moly a Janík Motorsport jazdilo o ceny.

1. LIQUI MOLY 4H GREEN HELL

Prvým pretekom v rámci KK CHRISTMAS RACE bola už stálica vianočných pretekov na KK Race a to vytrvalostný pretek na Nordschleife. Cez 4 hodiny trvalého sústredenia na najťažšej trati sveta. Víťazstvo si z tohto preteku odniesol Luky Procházka (KKR_Luky-Walker) o 6 sekúnd pred Jozefom Lenhartom (KKR_Nolimit). Pri dĺžke preteku je 6 sekúnd v cieli smiešny rozdiel. Tretie miesto obsadil Pavel Námy (WindRunner) o 1 sekundu! pred Pavlom Švejdom (svejdik70). Krásné vyrovnané boje počas 4H pekla. Klobúk dole a veľký rešpekt pred všetkými, kto tento pretek absolvoval a dokončil. Trom najrýchlejším boli udelené ceny od LIQUI MOLY.
Fotogaléria z preteku TU.

2. JANÍK MOTOSPORT KK BATTLE 2020

Druhý závodný večer priniesol vzrušujúce boje. Okolo 20 jazdcov bolo rozdelených do 3 skupín, kde sa vyraďovacím spôsobom zužovalo štartové pole až k finálnej 6ke. Mali sme možnosť vidieť fenomenálne boje v krátkych pretekoch na 10 kôl okorenených live streamom s veľmi energickým komentárom Lukyho Procházku. O finálovú miestenku sa bojovalo do posledných metrov, vyrovnanosť v skupinách bola skvelá. Finálový pretek do ktorého nastúpila šestica Jozef Lenhart (KKR_Nolimit), Adam Krieg (KKR_Krieg), Tomáš Doležal (KKR_Frostman), Martin Šindel (Marzi_CZE), Robo Frnka a Pavel Námy (WIndrunner) mala o zápletku postarané už v úvodných kolách. Jozef Lenhart vyletel z trate a ocitol sa na poslednom mieste. Jeho nádejou bolo, že finále sa išlo na 20 kôl, oproti 10 v predchádzajúcich kolách. Lenže do battlu boli zámerne vybrané krátke varianty okruhov a finálové Brands Hatch sa jazdilo kolo pod 1 minútu. Jozef Lenhart sa prebíjal vpred ale Battle mal iného krála. A zaslúženého. Tomáš Doležal je králom KK Battle v roku 2020. Okrem prvého kola na Goodwoode ovládol každú súťažnú jazdu. A zakončil to suverénnym finále.
Celkové poradie : 1. Tomáš Doležal 2.Jozef Lenhart 3.Adam Krieg. Táto trojica sa môže tešiť na ceny od Janík Motorsport.

Záznam zo streamu TU.

3. ALL4SIM BATTLE KKRACE vs IGTSH Hungary

Tretí večer patril veľkému boju najlepších jazdcov KK Race proti rovnakej skupine z maďarska IGTSH Hungary. Každá strana vymyslela pretek a následne si to jazdci rozdali medzi sebou 7vs7. Každá pozícia sa bodovala a bodový súčet mal priniesť víťazný tím. A aby táto veľká udalosť pre novostvorený tím KKR mala ešte väčšie grády - Martin Vidourek a jeho obchod ALL4SIM venoval pre bodovo najlepšieho jazdca tohto battlu novučičké pedály Thrustmaster T-LCM!

Víťazom oboch preťekov a zároveň celkovým víťazom sa stal KKR_derek. Na body zvíťazil tím KKR 127 ku 107.

4. 36R NIGHT BRATHURST

Nadšení a plní adrenalínu zo sledovania medzinárodného battlu usadli jazdci KK Race opäť za volanty a stretli sa na legendárnom okruhu Mount Panorama. Špeciálný pretek na špeciálnej trati podčiarknutý tým, že sa išlo potme. Tento okruh má viac odporcov než milovníkov a na KK Race máme pár jazdcov čo sa do Austrálie vždy teší. Očakávala sa ich účasť aj tento rok, no kariWRX sa neukázal a ďalší favorit Zdeněk Vortel (KKR_Certzdeny) utrpel nepríjemné zranenie ruky. Zdeněk však svojej Austrálskej láske aj tak neodolal a na trať sa postavil. Vo veľmi okliesnených podmienkách keď musel použiť automatickú prevodovku a volant držať len v jednej ruke obsadil 10 miesto! O víťazstvo si to tak rozdali iní jazdci - David Buček (BEXAC_Dawe), Pavel Námy (Windrunner46) a Martin Šindel (Marzi_CZE). Po 80 min trvajúcej bitve udolal David Buček svojích súperov o 1,5 sekundy! Medzi strieborným Námym a bronzovým Šindelom bolo v cieli len 0,053 sekundy! Skvelý boj v austrálskej tme.

5. LAST RACE 2020 IN JAPAN

Záverečný večer na KK Race v roku 2020 nemohol skončiť inak ako v Japonsku. Vybrali sme opäť okruh, ktorý často delí jazdcov na dve skupiny a to mestskú trať v Tokyu. V radách KK Race máme však jazdca, ktorý to v Tokyu doslova zbožňuje. Adam Krieg (KKR_Krieg) dal o sebe prvýkrat hlasnejšie vedieť na KK Race v preteku Summer cup práve na Tokyu. A po takmer pol roku si odniesol z tejto trati ďaľšie zlato. A víťazstvo to bolo suverénne. Ostávajúce miesta na stupni víťazov obsadili Tomášovia Drozdík (Drogbatom) a Doležal (Frostman). Za zmienku stojí štvrté miesto "jednorukého dravca" Zdeňka Vortela, ktorý rovnako ako na Brathurste nastúpil s jednou funkčnou rukou.

Takto vyzerali vianoce na KK Race v roku 2020, prajeme Vám všetko dobré do nového roku a snáď sa takto o rok už stretneme na vianočných pretekoch s Gran Turismo 7!