Trať:
AUTOPOLIS INTERNATIONAL RACING COURSE
Auto:
Honda NSX

Motory Hondy NSX kategórie Gr.3. zaburácali a všetci vedeli čo príde. Súboj titánov na okruhu Autopolis. Dawko vs Derek , Nolimit, okovy, Jigga Striker a mnoho ďalších mien toho najlepšieho čo ponúka GTS scéna v Českej a Slovenskej republike. Pretek FD alebo pretek tých najrýchlejších pilotov všetkých 15 tímov.

Už kvalifikácia bohužiaľ vzala šance na víťazstvo jednému z favoritov Nolimitovi. Počas zavádzajúceho kola prišli technické problémy a Honda tímu KKM Riders mohla do preteku odštartovať len z posledného 15-teho miesta. Nolimit je ale známy stíhač zo zadných priečok a preto ho nebolo radno úplne odpisovať. Pole position si vyjazdil derek z tímu Lamy pred pilotom dawko-san z tímu KKM Warriors. Ako tretí štartoval prekvapivo nováčik v KK komunite Devil-F1 z tímu Kraken Ultimate Racing.

V úvode pretekov derek s dawkom udávali tempo a za nimi sa vytvoril zaujímavý vláčik. Rozdiely boli minimálne no na okruhu Autopolis sa veľmi ťažko predbieha. Dawko však bol od začiatku rýchlejší ako derek a aj keď mu to pár kôl trvalo, nakoniec sa pred dereka dostal a vyjazdil si mierny náskok. Tretie miesto si udržiaval okovy, jazdiaci veľmi dobré preteky. Rýchlici z kvalifikácie Superdano z tímu DTM Racing Team a Devil F1 pomaly strácali svoje pozície a nedokázali ísť bez chýb, čo sa v tejto konkurencii neodpúšťa. V strede poľa sa zvádzali úžasné boje a bojovalo sa v každom sektore tohto okruhu. Po prvých zastávkách v boxoch sa pole mierne premiešalo, ale bolo jasné, že trojica dawko-san, derek a okovy majú zálusk na najvyššie priečky. Na dostrel sa dokázal držať len Jigga- Striker z tímu That1Stream. Dawko-san išiel na prvú výmenu pneumatík neskôr ako jeho súperi a mal naplánovanú stratégiu len na dve zastávky. Ostatní zo špičky išli na 3 zastávky. Z boxov sa tak vrátil na trať až za svojimi súpermi , ale o pár kôl bol opäť za derekom. Ten v 19 kole v zákrute 3OR chyboval a do čela išiel dawko-san. Pred dereka sa dostal aj okovy a zrazu bol veľmi blízko aj Jigga. Táto chyba bola zlomovým bodom celých pretekov, dawko si vyjazdil dostatočný náskok aby aj po druhej návšteve mechanikov neohrozene kraľoval pretekom. V 22 kole išiel do boxov aj okovy na svoju poslednú zastávku a všetci sledovali na akom mieste sa vráti na trať. Napätie gradovalo, mechanici zvládli prácu na 100% a okovy vyšiel z boxov pred derekom. Sám okovy bol celkom prekvapený z vývoja pretekov: „Celkem mě překvapilo jak jsem měl dobré závodní tempo. Snažil jsem se hodně šetřit gumy , což se vyplatilo. Ze všech sil jsem se držel dereka, který pak chyboval a já získal jeho pozici. Tu jsem udržel i po návratu z boxů. Jsem velmi spokojen. Skvělý výsledek.“ Okovy v závere mocne stahoval aj dawka vďaka novším pneumatikám. Dawko mal 4 kolá pred koncom náskok takmer 8 sekúnd a z tohto náskoku mu v cieli ostalo 2,5 sekundy. Dawko sa po preteku priznal že si všimol ako ho okovy sťahoval: „V tomto preteku ma prekvapilo, že bol derek akosi mimo formy. Robil chyby, nedarilo sa mu veľmi pracovať s pneumatikami. Ani ja som sa nevyhol výletu mimo trať, stratil som približne 8 sekúnd. Aj keď to vyzeralo ako jednoduchý pretek pre mňa, s okovym sme mali viacero pekných momentov a koniec bol celkom zaujímavý keďže ma začal dobiehať.“ Dawko tak získal zlatý veniec pre seba a pre svoj tím KKM Warriors.
O tretie miesto nakoniec vznikla zaujímavá zápletka. Nolimit od začiatku preteku išiel skvelú stiháciu jazdu a v závere sa dostal na dostrel derekovi a tretiemu miestu. Posledné kolo bolo v znamení útokov na dereka a derek sa mal čo oháňat aby tretie miesto udržal. Nakoniec Nolimitovi chýbalo 0,4 sekundy: „Po technických problémoch a štarte z posledného miesta som vedel, že to bude veľmi náročný pretek, takže som chcel len minimalizovať straty. Dopredu som mal jasnú stratégiu a teda som vedel co musím spraviť. Po prvom stinte som sa zasekol za skupinkou jazdiacou vo vláčiku a nechcel som zbytočne riskovať. Akonáhle som mal voľnú cestu pretože skupinka išla do boxov, začal som sťahovať, po druhých boxoch som vyšiel na trať na piatom mieste a vedel som, že chalani vpredu ešte pôjdu do boxov, takže som sa snažil dostať aspoň cez jiggu. Par kol pred koncom som začal sťahovať dereka, ktorý ku koncu bojoval s pneumatikami.. Bedna bola veľmi blízko, ale nedokázal som využiť chyby, ktoré Derek začal robiť, pretože som už mal staršie pneumatiky a nechcel som kolidovat. Po štarte z posledného miesta je pre náš tím štvrté miesto ako výhra...“ vyjadril sa Nolimit. Derek obsadil tretie miesto čo je asi k jeho kvalitám nečakané umiestnenie ale sám jazdec sa priznal, že nezažíval vydarený pretek: „ Doplatil jsem hned na několik věcí. Neznalost tratě a ani mi Autopolis moc nesedí. Zbytečne jsem šetřil palivo, nebylo to vůbec potřeba. A hlavně mě zlomila únava. Závod trval déle než jsem čekal a díky únavě jsem tropil chybu za chybou. Ztráta koncentrace mě stála mnoho a měl jsem co dělat abych udržel bednu, což se nakonec povedlo“.

Prvú štvorku sme tak mali v cieľi a hned v závese prišiel do cieľa Jigga.  Šieste miesto obsadil kari z tímu Nugget. Siedmy skončil veľký fanúšik Hondy NSX Czeng68 z tímu Akula. Osmička svietila na výsledkovej listine vedľa moriho z tímu Losers.  Deviaty skončil martinues81 z tímu Nine Team Q a TOP 10 uzatváral czechtroop_miki z tímu JV Sport Racing Team. 11ty skončil Cico a Space Odyssey Team, ktorý v závere mocne odolával dvanástemu Gagnemu z tímu BMG Motorsport. Devil priviezol svoj špeciál vo farbách Kraken Ultimate Team na trinástom mieste a Superdano z tímu DTM Racing Team prišiel ako 14ty. Posledné miesto patrilo tímu GTS Masters Team vďaka pilotovi FABIARSTDI a team GTS Masters neodchádzal z Japonska v dobrej nálade.

O týždeň sa sťahujeme do Austrále na prekrásny okruh Mount Panorama....