Trať:
Circuit de Barcelona - Catalunya - Grand Prix
Auto:
Ferrari 458 ITALIA

V štvrtom kole GRST 3 sme sa presunuli do slnkom zaliatej metropoly Katalánska –  na Circuit de Barcelona Catalunya. Pre fanúšikov motoršportu ikonicky známy okruh v kombinácii so značkou Ferrari sľubovali ďalšie dramatické boje.
Ako prví vyšli na trať ako je už zvykom piloti kategórie Gr4. V štartovej listine bolo viacero adeptov na najvyššie priečky, za papierového favorita bolo možné označiť Petepotyho z tímu KKM Riders vďaka skvelej forme v GRST 3.
Kvalifikácia ale upozornila na iného jazdca – Devil_F1 (Kraken Ultimate Racing)  zaznamenal doslova superčas ktorý mu zaručil o parník pole position. Druhého v poradí – pilota NUGGET Racing Teamu Dawea260 porazil o priepastných 0,6 sekundy. Z tretieho miesta štartoval Marzi2804 z tímu BMG Motorsport. O vyrovnanosti pilotov dokazuje fakt, že sa 5pilotov zmestilo v rozmedzí 0,1 sekundy!

Pred úvodným štartom prišlo k nútenej zmene – Longi z tímu that1stream opät neodštartoval pre technické problémy a zatiaľ ostáva smoliarom šampionátu. Do kokpitu jeho Ferrari tak na poslednú chvíľu zaskočil svejdik70.

Štart preteku nepriniesol zásadnejšie vzrušenie a jazdci si ohľaduplne držali svoje pozície. Prvé nadšenie na tribúnach prinieslo až tretie kolo kde si na Dawea vyšliapol úspešne Marzi. V piatom kole mal Dawe ďalšie Ferrari nalepené na zadnom nárazníku a tentoraz Petepotyho . A ani tento raz svoju pozíciu neudržal. V týchto okamihoch prišli na rad prvé výmeny pneumatík. Vďaka súbojom o 2. a 3. miesto odskočil v čele jazdiaci Devil a nikým neohrožovaný skvele pracoval so svojími pneumatikami. To malo za výsledok, že aj v 6 kole mal Devil oproti svojim súperom pneumatiky  v lepšej kondícii a v pohode si natiahol svoj stint.  Devil nerobil žiadne chyby a suverénne kraľoval štartovému poľu.  Za ním ale prebiehali tuhé boje. Boj o bedňu bol otvorený, zálusk na TOP 3 malo viacero pilotov. Skvele rozjazdený pretek mal Marzi, ktorý bojoval  o najlepší výsledok v histórii tímu BMG Motorsport. V 15. kole prišlo ku kontaktu s mixom pri nájazde do boxov ktorý mohol celé snaženie pilota zničiť. K tomuto kontaktu sa vyjadril priamo Marzi, bol ale veľmi strohý :“ Upřimně, mixo jel hodně agresivně, ale konkretně tomuto incidentu předcházel lehký kontakt v šikaně v nájezdu na cílovou rovinku. To co se stalo potom nechám na posouzení kompetentních.“ Marzi sa rýchlo vrátil na trať a naštastie nepoškodil motor. Strata na druhé miesto ale bola priveľká a ku koncu preteku sa nám tak schyľovalo k boju o tretie miesto.
Prvý pokračoval absolútne neohrozene Devil_F1 ktorý mal na Petepotyho náskok cez 20sekund. Devil dnes nebol k poraženiu čo priznal aj Petepoty :“Devil nám dnes nedal šancu, tak som sa sústredil na boj o druhé miesto.“  Devil ovládol pretek štýlom kvalifikácia – cieľ a po matných výkonoch z Autopolisu a Brathurstu ukázal svoje kvality. Zaujímavosťou bolo, že štart Devila vôbec nebol v plánoch Ultimate Racing Teamu. Viac k tomu a aj celému preteku sám víťazný pilot „ :Na prípravu som mal približne hodinu a auto mi perfektne sadlo. Tímový kolega nestihal svoj štart a tak som zaskočil. Celý pretek som išiel na mapu benzínu čislo 3, teda proti konkurencii sa mi darilo pošetriť benzín a hlavne pneu. Vďaka dobrému tempu som si vytvoril dostatočný náskok a mohol som kalkulovať s boxami. Pretek sa mi vydaril, nemám čo vytknúť a som veľmi spokojný.“ Druhé miesto v cieli bezpečne obsadil Petepoty :“ Keďže dnes druhé miesto bolo moje maximum, musel som trocha improvizovať so stratégiou čo sa aj podarilo. Na trati som si to opäť užil a ďakujem za čisté  súboje.“ Dve miesta z troch na stupni víťazov boli obsadené a ostávalo to tretie. Držal ho Marzi s na oko dostatočným náskokom pred Dawem a certomzdeny z tímu KKM Warriors. Lenže od riaditeľstva pretekov dostal Marzi penalizáciu a v reále bol jeho náskok tak o veľa menší. Posledné kolo tak nebolo o súbojoch medzi autami ale o súboji s časom. Marzimu  to nakoniec vyšlo a stála tentoraz šťastena na jeho strane. Tretie miesto uhájil pred Dawom o 0,040 sekundy! A znamenalo to prvé pódium pre BMG Motorsport : „ Začnu kvalifikací, nesplnil jsem čas který jsem si stanovil, ale nakonec to vyšlo na skvělou startovací pozici. Co se týče strategie, minule  jsem jel ekonomicky no dnes jsem se rozhodnul pro absolutní palbu s častější zastávkou v boxech a nakonec to byla lepší volba a úspěch se dostavil. Po incidentu s mixem jsem se soustředil na třetí místo a jel na jistotu. Paradoxně jsem udělal 2x chybu a dostal prenalizaci. V posledních zatáčkach jsem přemýšlel jak se zbavit penalizace, nakonec jsem ji odmazal před projetí cílem a vyšlo to. „

Štvrtý tak prišiel za Marzim do cieľa o milimetre Dawe260.Piate miesto a certzdeny. Šieste miesto obsadil martinues. Siedme miesto obsadil mori z tímu Losers, ktorý si určite dosýta užil Ferrari požierajúce pneumatiky. Ôsmy prišiel do cieľa mixo z tímu Lamy so zaujímavým Hello Kitty designom. Deviate miesto obsadil venoid, ktorý sťahoval po výletu mimo trať z 11.kola. TOP 10 uzavrel milanekh z tímu JV Motorsport, ktorý nenavázal na skvelý výkon z Alsaska, bohužiaľ aj vinou výletu mimo trať. Jedenáste miesto a šesť bodíkov pre DTM Racing team vďaka  drogbatomovi a ako dvanásty skončil náhradník za Longiho svejdik70 z tímu that1stream. Trináste miesto patrilo GTS Masters a FABIARSTDI  a posledné dve priečky patrili tímom Space Odyssey Team a OR Racing vďaka pilotom Petr_Postl a romullus_80.

Dramatické a zamotané. A to na nás čakal vrchol večera pretek FD a GR3.....