Trať:
RED Bull Ring
Auto:
Lamborhini Huracán GT3 2015

Ak preteky kategórie GR4 boli náročné tak GR3ky bol hotový očistec. Rovnako ako v kategórii GR3 aj tu bol k dispozícii  špeciál Lamborghini Huracán. No v kategórii Gr3 disponuje výkonom 585 HP a to všetko na zadnú nápravu. V kombinácii s podmienkami na trati sme sa mohli tešiť na Tanec s vlkmi. Tento pretek bol označný magickou skratkou FD a tak pre najlepších jazdcov svojich tímov to mala byť malina.
Kvalifikácia priniesla prekvapenie keď sa jeden z favoritov derek nedostal do top 3. Z tretieho miesta štartoval na prekvapenie všetkých najmä seba Gagne1803 z tímu BMG Motorsport. Z druhého miesta štartoval Jigga_Striker z tímu that1stream a z pole position dokazoval obľubu v mokrej trati Nolimit.

Po štarte pretekov si piloti dávali ešte väčší pozor ako kolegovia z Gr4. Huracán GR3 bol na vode veľmi zrádny  a piloti museli držať chladnú hlavu a sústrediť sa na 100%. Krátkodobá sláva nevydržala Gagnemu a v treťom kole ako prvý roztočil svoj špeciál na výjazde zo zákruty Remus. Z tretieho miesta tak razom bolo trináste miesto. Nebolo však potreba skladať zbrane, na Red Bull Ringu bolo výletov mimo trať neúrekom. V čele sa usídlil Nolimit z tímu KKM Riders a nedal nikomu šancu sa ani priblížiť. Za ním však dvojica Jigga s derekom spustila boj o striebro trvajúci celý pretek. Tým že išli obaja piloti rôzne stratégie veľakrát sa na trati nestretávali. Ale keď bola možnosť spustil sa krásný čistý súboj ktorý dokazoval extratriedu týchto jazdcov. V tomto preteku sa viac bojovalo a pretekalo uprostred trati. Frostman (Akula), Drogbatom (DTM ) a okovy (OR Racing) zvádzali súboje bok po boku o štvrté miesto. Martinues (Nine Q), Gagne, Cico (Space Odyssey) a Czechtroop Miki (JV Racing) o siedme miesto. Lambo „žralo“ zadné pneumatiky a to malo za následok veľmi časté návštevy pilotov na výmenu pneumatík. Poradie sa tak miešalo každým kolom. A ako vyzerali boje o 1,4 a 7, miesto?
Začneme bojom o siedme miesto. Trojica Czechtroop miki z JV Racing , CICO z Space Odyssey Team a Gagne z BMG Motorsport cielila na 10 bodov za 7 miesto. Po pekných súbojoch získal vytúženú pozíciu kolo a pol pred cielom Gagne a nemalo mu nič brániť v zisku vytúženého umiestnenia. Lenže v záverečnej časi predposledného kola fatálne a školácky chyboval a vycestoval mimo trať. Dvojica Czechtroop miki a Cico Gagneho pohodlne obehla a rútila sa do posledného kola. Cico sa nevzdal a skúsil získať 7 pozíciu tentoraz on. Ani nemu však sedmička nepriniesla štastie a v zákrute Niki Lauda skončil v hodinách. Czechtroop miki tak pohodlne získal siedme miesto pred ôsmym Gagnem.
O štvrté miesto taktiež bojovala smečka pilotov. Vyzeralo že svoje povie aj martinues z tímu Nine Q Team, ale podobne ako jeho tímový kolega Mareček nezvládol záver pretekov a spadol na nižšie priečky. A čo boj o 4 miesto? Dlho bojovali piloti Frostman , okovy a drogbatom bok po boku. Skvelé súboje najmä medzi okovym a drogbatomom dvíhali divákov zo sedadiel. Nakoniec sa zo zemiakovej medaily radoval Frostman, ktorý potvrdil, že sa mu na vode darí. Piate miesto získal okovy, ktorý v závere odskočil drogbatomovi.

A ako to vyzeralo na čele? Nolimit si išiel počas celých pretekov svoj závod. Tak ako ovládol kvalifikáciu ovládol aj 50 minutový boj s Red Bull Ringom. Po preteku sme sa spýtali Nolimita ako sa pripravuje na jazdu na mokrej trati a či ho vôbec niečo na trati rozhodilo: „Na vodu sa nejako extra ani pripraviť nedá, čim viacej som sa pripravoval a snažil tak to bolo horšie a horšie. Kľúčovým tu bolo udržať pevné nervy, pre to som víkend venoval resetu systému :) Nakoniec som sa rozhodol, že pôjdem bezpečne a pôjdem si to hlavne užiť, lebo preteky na vode nemávame často. Čo sa týka stratégie, improvizoval som podľa Jiggu a dereka. Chcel som ísť pôvodne len na 2 zastávky v boxoch, no keď som videl Jiggu ako už po 5 kolách ide na výmenu tak som sa prispôsobil. Obrovská gratulácia všetkým pilotom, bolo to veľmi náročné.“

Nolimit si išiel svoj pretek, ale boj o druhú pozíciu bol otvorený.  Jigga vs derek a každý chvíľku ťahal pílku. Nakoniec sa z druhého miesta radoval Jigga vďaka múdremu ťahu na konci pretekov. Derek podľa svojích slov predpokládal, že Jiggu podľa jeho stratégie čaká ešte zastávka v boxoch, no Jigga už pneumatiky nemenil. Pár slov od tretieho dereka : „Podmínky byly náročné a na tohle se muselo asi trénovat trochu víc než obvyklých 30 minut. Nolimit si tak jel svuj zavod a soustředil jsem se na Jiggu. Medzi náma to bylo vyrovnaný, ale dostal mě strategicky – myslel jsem si , že pojede do pitu a zvolnil jsem. No a on nejel :) Jinak to bylo peklo, auto mrcha a k tomu tyto podmínky! “

Jigga bol v cieli evidentne spokojný : “ Byla to moje první zkušenost na vodě v GTS. Kvalifikaci jsem projel na jistotu a hodilo to druhé místo. Nolimit dokázal jezdit stabilněji a dělal méně chyb. Taky strategii zvolil lepší. Ja zvolil bezpečnejší strategii protože auto na sjetých pneumatikách hodně klouzalo. Nutno dodat, že I kdybych zvolil stejnou strategii jako Nolimit tak dnes byl rychlejší. Gratuluju mu k vítězství. Každopádně skalp dereka se hodně cení a se závodem jsem spokojen. Už se těším na další. “

Ako sme už spomínali, ďalšie miesta – Frostman, okovy, drogbatom, czechtroop miki, Gagne .
Deviaty skončil SLOVAN22 , nováčik v šampionáte z tímu KKM Warriors. TOP 10 uzavrel Sabooter z tímu Losers. Až jedenásty nakoniec prišiel do cieľa po záverečnej nehode CICO a dvanásty Taťka z tímu Nugget. Trinásty dokončil náročný pretek Devil F1 z tímu Senna Racing Tam a na štrnáste miesto sa v dobre rozbehnutom preteku prepadol martinues. Posledná päťnásta priečka patrila tímu GTS Masters menovite FabiarsTDI.